Online: 58  
Bugün: 17628  
Bu Hafta: 75630  
Bu Ay: 444181  
Toplam: 21516250  
Eklenme Tarihi:6 Şubat 2013, Çarşamba
Haberin Okunma Sayısı:
1614

14. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvası, başladı.

Belediyemiz tarafından bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilecek olan halı saha futbol turnuvasının açılış törenine Kaymakam Salih Işık, Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Osman Şahin, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve spor severler katıldı.

Kaymakam Salih Işık ve Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya'nın başlama vuruşunu yaptığı turnuvanın ilk maçında Çayiçi köyü ve Ozan Ticaret takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Çayiçi köyü 6-1 kazandı.

Bu yıl turnuvaya 7'si 40 yaş üstü olmak üzere toplam 36 takım katılıyor. 21 Nisan'da sona erecek olan turnuvada 468 futbolcu yer alırken, toplamda 154 maç yapılacak. Turnuvada dereceye giren takım ve sporculara 14. Tarım ve Seracılık Festivali etkinliklerinde düzenlenen törenle kupa ve madalyaları verilecek.

Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, 14 yıl önce başlayan festival etkinlikleriyle halı saha futbol turnuvasına da her geçen yıl ilginin artarak devam ettiğini söyledi.

Turnuvadaki amaçlarının insanları sportif bir faaliyet çerçevesinde bir araya getirmek, insanlar arasında kaynaşmayı sağlamak olduğunu ifade eden başkanımız Çetinkaya, “Bunu da en iyi şekilde sağladığımızı düşünüyorum. Burada gördüğünüz gibi yaklaşık 500 kişi bilfiil maç oynuyor. Bunların seyircisi, takımlara sponsorları düşündüğümüz vakit gerçekten ilçe halkını bir araya getiren bir etkinlik olduğunu görüyoruz. Sporculara, sponsorlara başarılar diliyor, centilmence bir turnuva olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

 
Arkadaşımın E-Posta Adresi    
[GERİ DÖN]

Duyurular
Haberler

Web
kumluca-bld.gov.tr