KUMLUCA'DA ZABITA , PASTANE VE FIRINLARI DENETLEDİ

Kumluca ilçe genelinde hizmet veren pastane ve fırınlarda gıda denetimi yapıldı.

Kumluca Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ilçe genelinde hizmet veren pastane ve fırınlarda Ramazan Ayı boyunca vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmeleri amacıyla gıda denetimi yapıldı. 

Denetimlerde, iş yerlerinin ruhsatları, genel temizlikleri, personel portör muayeneleri ve gıda üretim yerleri ve şekilleri denetlendi. Zabıta ekipleri denetimler sırasında uygunsuzluk tespit edilen bazı iş yerlerine sözlü olarak uyarıda bulunurken ceza işlemi uygulanmadı. 

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Selehattin Kelleci, denetimler sonunda yaptığı açıklamada, Ramazan ayı boyunca halkımızın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmelerini sağlamak amacıyla ilçede faaliyet gösteren fırın ve pastanelerde öncelikle hijyen ve gıda denetiminin yapıldığını, şu ana kadar denetimlerde olumsuz bir durumla karşılaşmadıklarını, iş yeri sahiplerinin söyledi. 

Denetimlerin amacının özellikle Ramazan ayında ve her zaman halkın sağlığını korumak olduğunu ifade eden Kelleci, bu doğrultuda denetimlerin bundan sonrada devam edeceğini belirtti.

 

 

Kumluca'da Zabıta, Pastane ve Fırınları Denetledi Kumluca'da Zabıta, Pastane ve Fırınları Denetledi Kumluca'da Zabıta, Pastane ve Fırınları Denetledi Kumluca'da Zabıta, Pastane ve Fırınları Denetledi
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
MUSTAFA KÖLEOĞLU MUSTAFA KÖLEOĞLU
© 2019 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea