HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Kuzca, Büyükalan ve Altınyaka Mahallelerin de Hıdırellez etkinlikleri düzenlendi

Kuzca, Büyükalan ve Altınyaka Mahallelerinde  yarın 6 Mayıs Hıdırellez Günü olması dolayısı ile mevlit okutuldu. Yemek dağıtıldı. Mahalle Halkı tarafından hazırlanan yemekler katılımcılara ikram edildi. Kumluca İlçe merkezine 70 Kilometre uzaklıktaki Büyükalan Mahallesinde, Mahalle meydanında toplu yemek organizasyonu düzenlendi.

İlçeye 60 Kilometre uzaklıktaki ve Bin 400 metre rakımında bulunan Kuzca Mahallesi Söğütcuması mevkiinde de mevlit okutuldu, katılımcılara yemek ikram edildi.

İlçe merkezine 30 Kilometre uzaklıktaki Altınyaka Mahallesinde de Mahalle yakınındaki Asartepe mevkiinde mahallele’li kadınlar tarafından pişi pişirildi. Katılımcılara, çay, reçel, zeytin ve peynirle birlikte pişi ikram edildi. Altınyaka’da Hıdırellez için toplanan vatandaşlar kendi aralarında yarışmalar düzenledi, değişik oyunlar oynamak kaydıyla eğlendi.    

Etkinliklere Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, CHP İlçe Başkanı Fahreddin Karaöz, İYİ Parti İlçe Başkanı Bekir Bircan ve partililerde katıldı, Başkan Köleoğlu’na, eşi Nurgül Köleoğlu’da eşlik etti.
Kuzca Mahalle Muhtarı Ali Okur, “Mahallemizde her yıl Hıdırellez etkinliği düzenliyoruz. Mevlit Okutuyoruz. Yemek ikram ediyoruz. Etkinliklerimizin giderlerini mahallemizdeki halkımız karşılıyor. İşçiliğini de mahalle halkımız yapıyor. Hıdırellez, bizim için bereket, bolluk ve ürünlerimizin meyveye dönüşmesi demektir. Mahallemizde bu etkinliklerimiz devam edecektir. Mesela bu yaz yine yaz şenlikleri yapmayı planlıyoruz” dedi. 

Kuzca Mahallesi Söğütcuması Meydanında toplanan vatandaşlara hitabeden Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu; “Gittiğim mahallelerimizde birlik ve beraberlik görüyorum. Bu birlik ve beraberliğinizi bildiğim için ben hep büyük ailem diyorum. Sizler böyle birlik ve beraberlik içinde olursanız daha çok güzel hizmetler yaparız” dedi.

 

Hıdırellez etkinlikleri düzenlendi Hıdırellez etkinlikleri düzenlendi Hıdırellez etkinlikleri düzenlendi Hıdırellez etkinlikleri düzenlendi Hıdırellez etkinlikleri düzenlendi
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
MUSTAFA KÖLEOĞLU MUSTAFA KÖLEOĞLU
© 2019 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea