YARALI BALABAN KUŞU TEDAVİ ALTINA ALINDI

Kumluca’da Nazmi Akkuş adındaki vatandaş evinin bahçesinde nesli tükenen kuş türleri arasında bulunan Balaban kuşu buldu.

Kumluca ilçesine bağlı Toptaş Mahallesinde, Nazmi Akkuş adındaki vatandaş, evinin bahçesinde tavuklarının arasında değişik bir kuş olduğunu fark etti. Nazmi Akkuş, bahçeye indiğinde, nesli tükenmekte olan Balaban Kuş’nun ayağının kırık olduğunu gördü.

Nazmi Akkuş, kuş’u alıp Kumluca Belediyesi’ne götürdü.

Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekim Ulusoy, bu kuş’un nesli tükenmekte olan Balaban Kuşu olduğunu tespit etti. Veteriner Hekim Sinan Ulusoy, Yaralı Balaban Kuş’unu Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Sarnıç Tepe Hayvanat Bahçesine götürdü.

Balıkçıl Familyasına ait Balaban Kuşu’nu Sarnıç Tepe Hayvanat Bahçesinde tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Sinan Ulusoy; “Bu kuş balıkçıl familyasına ait bir kuştur. Bu kuş ülkemizde çok nadir görülmektedir. Nesli tükenen kuşlar arasındadır. Balaban Kuş’unun sağ ayağında kırık tespit ettik. Hemen tedavi altına aldık. Balaban Kuş’umuzun iyileşmesini sağlayacağız. Tedavisi tamamlanınca, ilgili kurumlarla görüşüp, ya doğaya salacağız. Ya da teslim almak isteyen kurum yetkililerine teslim edeceğiz. Önceliğimiz Yaralı Balaban Kuşumuzun iyileşmesidir” dedi.   

 

Yaralı Balaban kuşu tedavi altına alındı Yaralı Balaban kuşu tedavi altına alındı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
MUSTAFA KÖLEOĞLU MUSTAFA KÖLEOĞLU
© 2019 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea