4.Mavikent Deniz Şenliği Yapıldı

Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Mavikent Deniz Şenliği etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu.

Mavikent Mahallesi Karaöz mevkiinde yapılan etkinlikler saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, protokol üyeleri tarafından denize çelenk bırakılması, şenlik tertip komitesi üyelerine ve sponsorlara plaket takdim edilmesi ile başladı. Ardından yüzme, su altında en uzun süre kalma ve yağlı direkten bayrak alma yarışları gerçekleştirildi. Yarışmalar öncesi Moğolistanlı Akrobasi Grubu ve Anadolu Halk Oyunları ekibinin gösterisi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Törende yaptığı konuşmada, tören yapılan mahallenin tabiat harikası bir yer olduğunu belirterek, bu alanın kullanan vatandaşlar tarafından temiz tutulması gerektiğini vurgulayan Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven; “Mahallelerimiz kendi yöre özelliklerine göre şenlikler yapıyor. Bizde belediye olarak destek veriyoruz” dedi. Mavikent Mahallesi Karaöz Mevkii gibi güzel bir yerin kirletilmesine anlam veremediğini belirten Başkan Göven; “Önce vatandaşlarımızda çevre bilincini oluşturmalıyız. Çevre kirli olursa, kirlettiğimiz alanda en önemli hakkımız olan yaşama hakkımız var mıdır? Denizi, havayı, içme suyunu kirletmişsiniz, kirlenmiş bir ortamda hayat hakkını kullanmanız mümkün mü? Elbette Hayır. Bu yüzden çevremizi temiz tutmalıyız” dedi. Konuşmanın ardından 50, 100 ve 200 metre yüzme, su altından en uzun süre kalma ve yağlı direkten bayrak alma yarışları gerçekleştirildi. 50 metre yüzme yarışında Yiğit Sevgül, 100 metre yüzme yarışında Alperen Bizimtuna, 200 metre yüzme yarışında Haktan Yorgancı ve 100 metre sırt üstü yüzme yarışında Levent Taşkın birinci oldu. Su altında bekleme yarışında ise İlyas Acar su altında en fazla süre kalarak birinciliği elde etti. Etkinliğin en ilgi toplayan yağlı direkten bayrak alma yarışında ise yarışmacılar yağlı direkten bayrağı alabilmek için büyük mücadele verdiler. Zaman zaman kayarak tehlike atlatan yarışmacılardan Hasan Çüm yağlı direkten bayrağı alarak birinci oldu. Yarışmalar sonunda dereceye giren yarışmacılara protokol üyeleri tarafından çeşitli ödüller verilirken, yağlı direkten bayrak alma yarışında birinciliği elde eden ise Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven tarafından 3 bin lira para ödülü verildi.

Etkinliğe Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Yusuf Göven, Kumluca Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Altınay, AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Cengiz Kaya, Emekli Anayasa Mahkemesi Başkanı Yalçın  Acargül, daire amirleri, STK temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.     
 

4.Mavikent Deniz Şenliği Yapıldı 4.Mavikent Deniz Şenliği Yapıldı 4.Mavikent Deniz Şenliği Yapıldı 4.Mavikent Deniz Şenliği Yapıldı 4.Mavikent Deniz Şenliği Yapıldı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
MUSTAFA KÖLEOĞLU MUSTAFA KÖLEOĞLU
© 2019 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea