Başkan Yusuf Göven Dolu Felaketinden Zarar Gören Alanları Ziyaret Etti

Kumluca’da bugün saat 10 30 sıralarında meydana gelen dolu yağışı ve fırtına meyve bahçelerine, seralara, enerji nakil hatlarına, araçların cama ve kaportalarına, gün ısı sistemlerine zarar verdi.

Kumluca’da caddeler biriken sel suları nedeniyle zaman, zaman araçların geçmesine engel oldu. Önce sadece dolu yağmaya başladı. Ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı ardından yağmurla karışık yağmaya başladı.

Dolu ve aşırı yağmur ilçede yer yer fırtınaya dönüştü. Dolu portakal, zeytin gibi meyvelere zarar verirken plastik seraları delmek kaydıyla kullanılamaz hale getirdi. Cam seralarda doludan büyük hasar gördü. Yenilenecek olduğu için maddi zarara yol açan cam kırıkları aynı zamanda seranın içindeki toprağı elle işlenemez boyuta geldi.

Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven ve AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, dolu ve fırtınanın ardından zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

Başkan Göven; “Bugün saat 10 30 sıralarında, başlayan dolu yağışı ve fırtına meyve bahçelerine, seralara, oto cam ve kaportalarına, çatılardaki gün ısı sistemlerine zarar verdi. Ağaçlar yollara devrildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerimiz ağaçları yoldan kaldırdı. Afetin teselli verici yönü can kaybımızın olmayışıdır. Mal telafi edilir. Ama halkımızın can güvenliğine zarar gelmesin. Allah bu tür afetlerden korusun” dedi.

Vatandaşlar ise, dolunun büyük taneler halinde yağmursuz kuru bir şekilde yağdığını ifade ederek, çok korktuklarını, evlerinin içine kaçtıklarını söylediler.

Dolu yağışının ardından ilçe merkezine kısa bir süre elektrik verilemedi.  Zarar gören enerji nakil hatları da tamir edildikten sonra tüm şehir elektrik verilmeye başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Ekiplerinin yapacağı hasar tespitinden sonra zararın boyutu belli olacak.

 

Başkan Yusuf Göven Dolu Felaketinden Zarar Gören Alanları Ziyaret Etti Başkan Yusuf Göven Dolu Felaketinden Zarar Gören Alanları Ziyaret Etti Başkan Yusuf Göven Dolu Felaketinden Zarar Gören Alanları Ziyaret Etti
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea