Heyelandan Çöken Yol Ulaşıma Açıldı

25 Şubat 2018 Pazar günü meydana gelen heyelan nedeniyle trafiğe kapatılan D 400 Kumluca Antalya Karayolu ulaşıma açıldı. D 400 Kumluca Antalya yolunun trafiğe kapatılması nedeniyle geçişler servis yolundan veriliyordu.

Yaklaşık 4 aylık bir çalışmanın ardından yol ulaşıma açıldı. Yolun ulaşıma açılması nedeniyle heyelan bölgesine gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, araç geçişinin startını verdi. Yol açılırken, Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer’de hazır bulundu. Yolun ulaşıma açılmasının ardından açıklama yapan Vali Karaloğlu; “25 Şubat 2018 tarihinde Kemer Kumluca Karayolunda büyük bir haber meydana geldi. Gerçekten hepimizi şaşırtan bir heyelan oldu. Büyük bir heyelandı. 25 Şubattan Nisan’ın başına kadar Karayolları Bölge Müdürlüğümüz bölgede, hem sondaj çalışmaları yaptı. Hem de projelendirme çalışmalarını tamamladı. Heyelan alanını nasıl geçeceğiz, nasıl orda zemin oturtabileceğiz ile ilgili çalışma yaptılar. Nisan’ın başından bugüne kadar da heyelanlı bölgeyi şu anda 1 + 1 geçmiş olduk. Biraz önce hep beraber trafiği vermiş olduk. Artık vatandaşımız daha önce vermiş olduğumuz servis yollarını kullanmadan Ana yolumuzu kullanmaya başladılar. Bu böyle devam edecek. Büyük bir heyelan dedim. Yapılan işte gerçekten büyük bir iş. Bu heyelanı geçebilmek için 31. 5 kilometre fore kazık çakmak zorunda kaldı Kara Yolları Bölge Müdürlüğümüz. Bu fore kazıklarda 8 Bin Ton demir, yaklaşık 40 Bin Metreküpte beton kullanıldı. 352 arkadaşımız 24 saat sistemiyle bu süre zarfında çalışarak bu yolu açabildik. Karayolları bölge Müdürümüze, buradaki müteahhit firmamıza, çalışan elemanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık. Dışarıdan bakıldığında, ne olacak, heyelanı oldu. Kaldırın yoldan insanlar geçsin. Hayır böyle bir heyelan değildi. Zeminimiz yoktu. Biz yolu oturtacak zemin oluşturduk. Çaktığımız kazıkların arkasında yeni bir zemin oluşturarak yol yapıldı.  Vatandaşlarımız oradan geçerken yapılan çalışmayı görünce ne kadar halkı olduğumuza vatandaşımız karar verecektir” dedi.

Vatandaşlar ise, 25 şubattan beri çok eziyet çektik. İşimiz gereği sürekli bu yolu kullanmak zorundaydık. Sürekli trafik sıkışıyordu. Yolumuz uzuyordu. Yolun açılmasından çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin” dediler.

 

Heyelandan Çöken Yol Ulaşıma Açıldı Heyelandan Çöken Yol Ulaşıma Açıldı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
MUSTAFA KÖLEOĞLU MUSTAFA KÖLEOĞLU
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea