Devir Teslim Töreni Yapıldı

Milletvekilli Aday Adaylığı için İstifa eden Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Belediye Meclisi tarafından başkanlığa seçilen Yusuf Göven’e görevini düzenlenen törenle devir etti.

Kumluca Mehmet Akif Kültür sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene, Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Kumluca Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Altınay, AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP İlçe Başkanı Fahrettin Karaöz, MHP İlçe Başkanı Yücel Kaplan, daire amirleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan törende, Başkan Çetinkaya’nın 19 yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştirdiği, projeleri, yatırımları, sosyal etkinlikleri ve aldığı ödülleri içeren video klip izlendi. Ardından açılış konuşmasını AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Hüsamettin Çetinkaya yaptı. 2004 yılından beri birlikte çalıştıklarını belirten Başkan Yavuzer; “Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya ile birlikte ilçemizde çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Kendisine ilçemize yapılan yatırımların gerçekleştirilmesinde öncülük ettiği için minnettarız” dedi.

Kürsüye geldiğinde, öz geçmişini anlatarak söze başlayan Kumluca’nın yeni Belediye Başkanı Yusuf Göven; “Bir gün Kumluca’ya belediye başkanı olacağım aklıma gelmezdi. Meclis arkadaşlarımız beni başkan seçti. Yüce Allah isterse, Sarıcasu Köyünden Hüsamettin Çetinkaya’yı bu ilçede 19 yıl belediye başkanı yaptırır. İsterse de Karacaören Köyünden Yusuf Göven’ide başkan yapar. Bize düşen bu ilçede, bu ülkede yaşayan insanlar için faydalı işler yapmaktır. Hep birlikte bu ilçeyi en iyi bir şekilde yöneteceğiz” dedi.   

AK parti Antalya Milletvekili Aday Adayı olan Başkan Hüsamettin Çetinkaya ise; “1999 yılında göreve geldiğimizde Kumluca İlçesini ülkemizde tanıyan yoktu. Üç Belediye Başkan Yardımcılığımızın öncülüğünde bir vizyonel ekip kurduk. Alt birimler oluşturduk. 1999 yılında çekilen fotoğraflara bakıldığında mesai arkadaşlarımızın ne kadar yıprandığını göreceksiniz. Personelimiz belediyemizin marka belediye olması için samimi bir şekilde gece gündüz durmadan çalıştı. İlçemize gelen Kaymakamlarımız başta olmak üzer, tüm daire amirlerimiz bizimle uyumlu bir şekilde çalıştı. Sonuçta ortaya başarı çıktı. Ülkemizde tanınmayan Kumluca örnek gösterilen marka bir şehir haline geldi. Böyle değil de sade bir tören de düzenlemek isterdik. Bu tür törenlerin gelenek haline gelmesini temenni ediyoruz. İnşallah Yusuf Göven Başkanımıza da bu şekilde kendisinden sonraki başkanlara görevi devir etmeyi göstersin. Allah nasip ederde milletvekili olursam, aynı gayreti Antalya’mız ve Ülkemiz içinde göstereceğimden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun da “Birçok ilçede değişik belediye başkanlarıyla çalıştım. Başkan Çetinkaya’nın eğitimci bir kimliği var. Öğretmen kökenli başkanların ayrı bir çalışma yöntemi olduğunu ve daha başarılı olduğunu gördüm. Başkan Çetinkaya’ya yeni çıktığı yolda başarılar diliyorum. Yeni Başkanımıza da başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi. Törenin sonunda eski Başkan Çetinkaya’ya yeni başkan, belediye personeli ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri tarafından plaketler verildi.         

 

Devir Teslim Töreni Yapıldı Devir Teslim Töreni Yapıldı Devir Teslim Töreni Yapıldı Devir Teslim Töreni Yapıldı Devir Teslim Töreni Yapıldı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea