Kumluca Belediye Başkanı Avukat Yusuf Göven Oldu

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın 27. Dönem Antalya Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etmesi nedeniyle boş kalan Kumluca Belediye Başkanlığına Kumluca Belediyesi 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Avukat Yusuf Göven getirildi.

Yeni Belediye Başkanı seçmek üzere olağanüstü toplanan Kumluca Belediyesi Meclisi yaptığı oylamada yeni başkan olarak Avukat Yusuf Göven’i seçti.

25 kişilik Kumluca Belediye Meclisinde Başkanlık için iki aday önerildi. AK Parti Meclis Üyeleri Avukat Yusuf Göven’i önerdi. CHP Gurubu ise Feride Salur’u önerdi. Yapılan oylama sonucu, Avukat Yusuf Göven 15 oy alırken, Avukat Feride Salur ise 10 oy aldı. MHP’den ayrılan Bağımsız Belediye Meclis Üyeleri ise başkan adayı önermediler. Sonuçlara göre Kumluca’nın yeni Belediye Başkanı Avukat Yusuf Göven oldu. Seçim sonunda konuşma yapan Yeni Başkan Göven;“Ben bir hukukçu olarak her şeyi biliyorum anlamına gelmez. Seçimlere 11 ay var. Bu süre içinde Kumluca’mızı hep birlikte yöneteceğiz. Omuzlarımdaki yükün ağırlığının farkındayım. Ama bunu sizlerin yardımı ile birlik ve beraberlik içinde kaldırabileceğimi ümit ediyorum. Çıkan sonuç ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi. Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısını, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa eden Önceki Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’da oturumu locadan izledi.        

 

Kumluca Belediye Başkanı Avukat Yusuf Göven Oldu Kumluca Belediye Başkanı Avukat Yusuf Göven Oldu Kumluca Belediye Başkanı Avukat Yusuf Göven Oldu
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea