Turnuva da kupa Fin-Kum’un oldu

Kumluca'da bu yıl 19'uncusu düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında Kumluca Belediyesi tarafından organize edilen ve yaklaşık 3 ay önce başlayan Halı Saha Futbol Turnuvası sona erdi.

29 takımın katıldığı turnuvada toplam 106 maç oynandı. Turnuvanın finalinde Fin- Kum ve Nur Pide Merkez Mahallesi takımları karşı karşıya geldi. İlk yarısı 3 -2 biten maçın ikinci yarısında da çok ciddi şampiyonluk mücadelesi yaşandı. Karşılaşmanın normal süresi 4 -4 berabere sona erdi. Karşılaşmanın sonucu penaltılarla belirlendi. 2 penaltı kaçıran Nur Pide Merkez Mahallesi Takımı ikinciliğe razı oldu.

Turnuva da Şampiyon Halı Saha ve Çağlar Oto Cumhuriyet Mahallesi takımları üçüncü oldu. En centilmen takım ödülünü ise Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu takımı aldı. En iyi kaleci ödülünü, Nur Pide Merkez Mahallesi Takımının Kalecisi Musa Nacakçı ve Fin- Kum Takımının Kalecisi Ahmet Sarıca aldı. Turnuva boyunca 33 gol atan Fin -Kum Takımından Bahri Çoban gol kralı oldu.   

Turnuvada şampiyon olan ve dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Kaymakam Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Gürcan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Centilmenlik, dostluk ve birlik içinde bir turnuva oldu. Bu turnuva Batı Antalya Bölgesinin en uzun soluklu ve en katılımlı turnuvasıdır. Spor severler her yıl bu turnuvayı beklerler ve turnuva boyunca da dostluk ve kardeşlik içinde turnuvaya destek veririler. Eğlenceye dönüşen turnuvamıza katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea