Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesine Beceri Laboratuvarı Açıldı

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde Antalya Üniversite Destekleme Vakfı’nın desteğiyle yapılandırılan Hemşirelik Bölümü Beceri Laboratuvarı’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

 Açılış törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve ekibinin yanı sıra Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç Uluç ve Üyeleri, Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İlker SÖZMEZ, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Habip İlaslan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Arıcı, Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşegül Alkan, Medikum Hastanesi Başhekimi Dr. Galip Öztekin, Kumluca Eğitimi Destekleme Vakfı Üyeleri, tüm fakülte/yüksekokulun akademik ve idari personeli, öğrencileri katıldı. Açılış töreninde, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç ULUÇ, vakfın kuruluşunun Üniversitenin kuruluşundan çok daha eskilere dayandığını ve üniversitenin pek çok biriminin alt yapı olanaklarının ve donanımının geliştirilmesinde destek olmaya çalıştıklarını ve bundan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Beceri laboratuvarının hemşirelik bölümü öğrencilerinin mesleki eğitimlerinde ve klinik uygulamaya başlamadan önce bilgi ve becerilerinin pekiştirilmesinde önemli olduğunu vurgulayan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, laboratuvarın kurulmasındaki desteklerinden dolayı Antalya Üniversite Destekleme Vakfı’na teşekkürlerini iletti. Öğrencilerin bu yıl eğitimde hiç sorun yaşamadan beceri laboratuvarlarını kullandıklarını zamanında düzenlendiği için kendilerini şanslı hissettikleri ifade etti. Törende Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal ilçemizde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nün bu yıl eğitime başladığını ve öğrencilerin nitelikli bir eğitim almasında laboratuvarların yerinin önemli olduğunu, Kumluca ilçesinde eğitim öğretimin kaliteli ve nitelikli yürümesi için yerel yönetimle işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Açılış töreni kokteyl ile sona erdi.

 

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesine Beceri Laboratuvarı Açıldı Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesine Beceri Laboratuvarı Açıldı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea