Kumluca Gençlik Meclisi, Milli Egemenlik için toplandı

Kumluca Gençlik Meclisi Koordinatör Okul Gül Çetin Kaur Lisesi himayesinde Kumluca Belediyesi Konferans Salonunda toplandı

Toplantıya Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Gül Çetin Kaur Lisesi Müdürü Osman Mutlu ve okul temsilcisi öğrenciler katıldı.

Toplantıda önce Kumluca Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Ata Arıcan konuştu. Başkan Arıcan; “Egemenliğini sağlayamayan bir milletin yükselme yaşama ve yaşatma şansı yoktur. Egemen olmak azim ve kararlılık ister. İşte bu noktada Türk Milletinin geçmişini gözümüzün önüne getirmemiz gerekir. Milletimiz tarihi boyunca geçmişten geleceğe bir ilhamla egemenliğini diama elinde tutmak istemiştir. Yaptığı mücadelelerle bunu tüm dünyaya göstermiştir. Devletin milletinden, milletin devletine geldiğimiz bu günleri yaşarken geleceğin biz gençlerin ellerinde olduğunu unutmayın” dedi.   

Başkan Çetinkaya; “Bugün burada gençlerimiztarafından bu kadar önemli konunun konuşulması geleceğimiz açısından mutluluk vericidir.

Milli Egemenlik, milletimizin vazgeçilmez değer yargılarından birisidir.

Geçmişte egemenliğimize ipotek koymak isteyenlere karşı koyamamış olabiliriz. Günümüzde gençler egemenliğini kimsenin ipotek altına almasına izin vermiyor. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz’da yaşadık. 15 Temmuz’da silahsız insanlarımız silahların önüne göğsünü siper etmiştir.

Biz kimiz ki demeyin. Sizler çok şeysiniz. Sizler bu ülkenin huzur ve saadetine katkı sağlayacak nesillersiniz. Bu kudret damarlarınızdaki kanın asaletinde var. Sizler bu ülkenin geleceğine yön vermek için çok önemli makam ve mevkilerde olacağınıza inanıyorum. Allah o günleri görmeyi bize nasip etsin” dedi.

 

Kumluca Gençlik Meclisi, Milli Egemenlik için toplandı Kumluca Gençlik Meclisi, Milli Egemenlik için toplandı Kumluca Gençlik Meclisi, Milli Egemenlik için toplandı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea