Televizyonlar kadını alçaltıcı haberler yapıyor

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenen Kadınlar Günü Etkinliğinde yaptığı konuşmada; “Televizyonların yaptığı haberler kadını alçaltıcı haberlerdir. Şiddetle kınıyorum” dedi.

İlçemizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı

Kumluca Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikler Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Hatem Demirtaş’ın okuduğu şiirle başladı.

Ardından Tahir Çetin’in okuduğu Kuranı Kerim Tilaveti yer aldı.

Daha sonra Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya konuşma yaptı. Başkan Çetinkaya yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı olacağında kendisine eşinin çok destek verdiğini, kendisini cesaretlendirdiğini belirtti. Çetinkaya, konuşmasının başında Peygamberimize ilk inanan insanın bir kadın, yani Hazreti Hatice olduğunu vurguladı. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Bugünlerde televizyonlarınızı açtığınızda, Kadınlar Günü denildiği zaman ne dikkatini çekiyor. Hemen kadına şiddet, kadın cinayetleri. Bakın ben buradan televizyonları nefretle kınıyorum. Batılı tasvir, saf zihinleri ihlaldir. Saf zihin temiz zihindir. Siz kadına şiddeti teşvik ediyorsunuz. Siz kadını aşağılıyorsunuz. Bunları nefretle kınayalım. Buradan şöyle bir ses çıksın. Tüm Türkiye’ye seslenelim. Kadınları aşağılayan, kadınları şiddete maruz kalan, cinayete maruz kalan insanlar olarak, nasıl yapıldığını gösteren bu haberleri yapmasınlar. İnanın bu teşvik ediyor. Bu alçakça bir oyun, Türk Kadınına yapılabilecek en büyük kötülük. Herkesin düşündüğünün farkını söylüyoruz. Kadına kim el kaldırırsa, kadına kim şiddet uygularsa ister erkek olsun ister başka bir şey, E aşağı mahluktur. Şiddetin her türlüsü alçakçadır. Bunu her dile getirmek, ben bunu tasvip etmeyeceğim ve üzerinde durmayacağım. Geçen yıllarda da aynı konuydu. Ne zaman 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşsa, ben şahsen televizyonları açıp dinlemek istemiyorum. Benzeri haberler çıktımı kanalı değiştiriyorum. Bu kadar olmaz. Bu kadar kadın alçaltılmaz. Bu kadar kadın üzerinde oyun oynanmaz. Bu sadece spekülatif haber yapmak ve reyting arttırmaktır. Hiç mi haber bulamadınız da Türk kadınını, Türk Anasını bu kadar küçültücü haber yapıyorsunuz. Artık bu konuda tedbir alınması lazım. İnşallah yetkililer bir tedbir alırlar. Biz Kumluca’lılar olarak bu olayı tasvip etmediğimizi buradan belirtelim” dedi.

Etkinlikler, Sadabat İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerle devam etti. Programın sonunda Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın eşi İlahi Topluluğuna günün anısına çiçek takdim etti.

Televizyonlar kadını alçaltıcı haberler yapıyor Televizyonlar kadını alçaltıcı haberler yapıyor Televizyonlar kadını alçaltıcı haberler yapıyor Televizyonlar kadını alçaltıcı haberler yapıyor
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea