Bölge ekonomisinin etkilenmemesi gerekiyor

25 Şubat’ta yaşanan heyelan yüzünden trafiğe kapatılan D 400 Karayoluna alternatif yol bulma çalışmaları devam ediyor

Kumluca Antalya Karayolunun 20. Kilometresi 25 Şubat’ta yaşanan heyelan yüzünden trafiğe kapatılmıştı. Trafik akışı Adrasan Olympos Turizm yolundan veriliyordu. Trafik yoğunluğu nedeniyle bu yolda da sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Karayolları Ekipleri küçük vasıtalar için Yazır Mahallesi içinden geçip, Olympos Yoluna kadar uzanan yolda alt yapı ve sıcak karışımı (BSK) çalışmaları başlattı.

Ağır vasıta araçlarının kullanması için Kumluca’yı Altınyaka üzerinden Antalya’ya bağlayan yolda çalışma başlatıldı. Ağır vasıta araçlarının geçmekte zorluk çektiği bölümler en kısa zamanda ıslah edilerek ağır vasıta araçlarının kullanıma açılacak.

Karayolları Baş Mühendis Yardımcısı Nurşen Acar, Karayoları 132. Şube Şefi Ferdi Taş, Ak Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer ile birlikte ıslah çalışmaları yapılacak alanda incelemelerde bulunan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerimizi Antalya İl merkezine bağlayan karayolumuz heyelan nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bu yolun tamirinin kısa bir zamanda tamamlanamayacağı tahmin ediliyor. Belen Kavşağından ayrılıp, Yazır mahallemizin içinden geçen alternatif yol, ağır vasıta araçlarımızın kullanamayacağı bir yol. Bölge ekonomimizin olumsuz etkilenmemesi için Altınyaka Yolunu bir an önce ağır vasıta araçların trafiğine açmamız gerekiyor. Güzören Mahallesi Karaşar Mevkiinde iki ayrı yerde keskin peş peşe virajlar var. Buradan uzun araçlar dönemiyor. Bu virajları kaldırdığımızda sorun büyük ölçüde giderilmiş olacak” dedi. 

 

Bölge ekonomisinin etkilenmemesi gerekiyor
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea