Başkan Çetinkaya yerleşik yabancılarla bir araya geldi

Başkan Hüsamettin Çetinkaya İlçeye bağlı Turistik Adrasan Mahallesinde ikamet eden yerleşik yabancılarla bir araya geldi

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Adrasan’da Yerleşik Yabancılarla biraya gelerek sorunlarını dinledi. İngiltere, Almanya ve Hollanda gibi Avrupa Ülkelerinden gelip Adrasan’a yerleşen yabancılarla Adrasan’da toplantı yapan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sorunları dinledi. Birlikte çözüm yolları aradı.

Yerleşik Yabancılar, Başkan Çetinkaya’ya, başta çevre temizliği, ulaşm, güvenlik ve mahalle içi trafiğinden şikayetçi olduklarını belirttiler. Yerleşik Yabancılar, Sebze atıkları, tüketilen, içecek ve yiyeceklerin orta yerlerde bırakılarak çevre kirliliğine sebep olduğundan, Adrasan Koyu ve çevresinde yakalanan mültecilerden rahatsız olduklarını belirttiler. Ayrıca, Tarihi Likya Yolunda yerli ve yabancı çok sayıda insanın yürüdüğünü, bu yolda çok az önlem alındığını kaydettiler.

Başkan Çetinkaya; “Saydığınız birçok sorun insan kaynaklı sorunlar. Bunlar aşılamayacak sorunlar değil. İnsanlarımız biraz daha duyarlı olsa sorunlar minimum seviyeye inecek. Sorunları çözmek için topyekûn sizlerde dahil hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu toplantı burada kalmamalıdır. Belediyemize gelin bir toplantıda orada yapalım. Adrasan Dünyaya açılan penceremiz ise buna sahip çıkmalıyız. Burası bir tatil beldesi. Adrasan sorunları ile değil, tarihi ve doğal güzellikleri ve huzuruyla ünlü olmalıdır. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.     

 

Başkan Çetinkaya yerleşik yabancılarla bir araya geldi
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea