Kitap Kumbarası ve Türkçe Tabela kampanyası hazırladılar

Kumluca Mimar Sinan Ortaokulu Öğrencileri, Türkçe Öğretmenleri Eşliğinde, TUBİTAK Projesi Kapsamında hazırladıkları "Türkiye Okuyor" ve "İşyerlerine Türkçe Tabela" kampanyalarını anlatmak, için Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı ziyaret etti

Kumluca Mimar Sinan Ortaokulu Öğrenci ve Öğretmenleri TUBİTAK Projesi kapsamında iki ayrı proje hazırladı. Öğrenciler Türkçe Öğretmenleri Ayşe Körümdük, Tülay Kalendir ve Erdem Sülekoğlu önderliğinde, “Türkiye Okuyor” ve “İş Yerlerine Türkçe Tabela” konulu kampanya hazırladılar.  İlk Kampanya’nın içeriğinde, Cumhuriyet Meydanına çok sayıda kitap alabilecek, şeffaf bir kitap kumbarası yapılması planlanıyor. Cumhuriyet Meydanına konulacak kitap kumbarasına, yeni veya okunmuş kitaplar atılabilecek. Yine ilçe merkezinde belirlenmiş okulların bahçesine de küçük kitap kumbaraları konulacak. Bu kumbaralarda biriken kitaplar, anlaşılacak kargo şirketi aracılığıyla Köy Okullarına gönderilecek.

İkinci Kampanyanın içeriği ise İş yerlerinin tabelalarının Türkçe olması sağlanacak. İlçe’de son açılmış, Türkçe Tabelası olan bir iş yerine Türkçe Tabela astığı için Kumluca Belediye Başkanı tarafından ödül verilecek.

Projeyi hazırlayan öğrenci ve öğretmenler kampanyanın gerçekleşmesi için Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’dan yardım talebinde bulundular.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Öğretmenlerimiz öğrencileriyle birlikte topluma örnek olacak bir kampanya düzenlemişler. Bu kampanyaya sadece belediyemiz değil, toplumun her kesiminden destek gelmesi gerekiyor. Biz belediye olarak elimizden geleni yapacağız. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.  

 

Kitap Kumbarası ve Türkçe Tabela kampanyası hazırladılar
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea