Kumluca’lı Nene Hatunlar’dan Mehmetçik’e Destek

Kumluca'da kadınlar tarafından başlatılan "Haydi bir pakette sen gönder, Türk askerine destek ol" kampanyasında elde edilen 500 paket Afrin’e ulaştırıldı

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'nın eşi Azime Çetinkaya, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Esin Tümer, MHP Kadın Kolları Başkanı Tuğba Dalgıç, Devlet Hastanesi baş Hekimi Ayşegül Alkan'ın da aralarında bulunduğu kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı'na destek için kampanya başlatmışlardı.

Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan'ın komite başkanlığını yaptığı "Haydi bir pakette sen gönder, Türk askerine destek ol" kampanyası sona erdi.

İçinde Bere, Atkı, Şapka ve Alt Üst Termal İçliğin bulunduğu 500 paket Kumluca’dan Kargoya verildi. Kumluca’dan Kargoya verilen paketler bu sabah Kilis Gülbaba Hudut komutanlığına ulaştırıldı.  Kampanya ile ilgili açıklama yapan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın Eşi Azime Çetinkaya; “Türk Kadını her zaman, askerinin aynındadır. Savaşta olsun, barışta olsun, Nene Hatunlar, Fatma Bacılar olmuşlardır. Kağnılarla, çocukları sırtında, cephane taşımışlardır. Bizde askerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek için bu çalışmayı yaptık. Allah Razı Olsun Onlardan. Vatan millet sağ olsun” dedi. 

 

Kumlucalı Kadınlardan Mehmetçiğe Hediye
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea