Kumluca Enduro Motor Yarışları Sona Erdi

İlçemizde bu yıl 2.si düzenlenen Kum Enduro yarışları çetin engelleri geçmek için kıyasıya yapılan mücadeleler sonunda tamamlandı

Kumluca Belediyesinin desteğiyle, Kumluca Motosiklet Sporları Derneği tarafından organize edilen yarışlara Antalya ve ilçelerinin dışında İstanbul, Bursa, Denizli, Adana, Muğla, Eskişehir, Kütahya ve Isparta'dan 12 kategoride 100 sporcu katıldı.

İki gün süren yarışlarda yarışların final gösterilerine sahne olan Pazar günü sporcular zorlu kum parkurda, dereceye girebilmek için rakipleriyle kıyasıyla mücadele etti. Yarışlar sırasında yaşanan kazalarda sporcular hafif yaralanırken, seyirciler heyecan dolu anlar yaşadı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ödül töreninde yaptığı konuşmada, geçen yıla göre yarışlara hem sporcu hem de seyirci anlamında ilginin fazla olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu da; “Bu yarışları ilk defa izliyorum. İzlenmesi gereken bir sor dalıymış. Ancak, pistte hıza evet, yollarda hıza hayır” dedi.

Yarışlarda, genel klasmanda birinci olan Burak Akbulut birinci oldu.

E 1A da İbrahim Taş,  E 1 B’de Serkan Ozan,  E 3 B’de Mustafa Sarıca, EC de Önder Buğra, E 2B de Gökhan Kart, E 2A, da Yunus Mor, E J de Tayfun Yüksek,  Veta A da Murat Akın ve Veteran B kategorisinde de Hüseyin Veziroğlu birinci oldu. Yarışlar sonucunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları protokol üyeleri tarafından verildi. Ayrıca Birinciye 1000 TL, İkinciye 750 TL üçüncüye de 500 TL para ödülü verildi.

Yarışlara destek veren sponsor firmalara da plaket verildi.

 

Kumluca Enduro Motor Yarışları Sona Erdi Kumluca Enduro Motor Yarışları Sona Erdi Kumluca Enduro Motor Yarışları Sona Erdi Kumluca Enduro Motor Yarışları Sona Erdi Kumluca Enduro Motor Yarışları Sona Erdi Kumluca Enduro Motor Yarışları Sona Erdi
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea