12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri

Antalya’nın Kumluca İlçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne ekip aracı alma yararına düzenlenen deve güreşleri gerçekleştirildi.

Kumluca’da bu yıl 12. si düzenlenen Geleneksel Deve Güreşleri Organizasyonuna Kumluca Belediyesi destek verdi. Karatepe Stadında gerçekleştirilen deve güreşlerine Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Jandarma Alay Komutanı Cengiz Yıldız, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP Kumluca İlçe Başkanı Kemal Bilal Öner, MHP Kumluca İlçe Başkanı Yücel Kaplan STK Temsilcileri, Daire Amirleri ve yaklaşık 5 güreş sever katıldı.

Güreşler, Afrin’de Şehit olan ve tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ayrıca Afrin’de operasyon yapan Mehmetçiklerimiz içinde dualar yapıldı.

Güreşlerde konuşma yapan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “İlçemizde bu yıl 12. sini düzenlediğimiz Geleneksel Deve Güreşlerimiz İlçe Emniyet Müdürlüğümüze Ekip Aracı alma yararına gerçekleştiriliyor. Biz burada güvenlik güçlerimize ekip aracı kazandırma yararına güreş düzenliyoruz. Mehmetçiklerimiz Afrin’de ülkemizin bekası için operasyon düzenliyor. Kalbimiz Mehmetçiklerimizle birlikte atıyor. Tek dileğimiz operasyonların geri kalan kısmını şehit vermeden başarıyla tamamlamaktır. Bu organizasyonda gördüğünüz gibi davul zurna ve müzik çaldırmıyoruz.  Bugün örf adetlerimizi, geleneklerimizi yaşatmak için belki eğleniyoruz. Ancak güvenlik kuvvetlerimize araç kazandırmak zorundayız” dedi.

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da; “Bu sosyal etkinliklerde bir taşla çok kuş vuruluyor. Hem örf adetlerimiz, geleneklerimiz yaşatılıyor. Hem de Emniyet Müdürlüğümüze ekip aracı alınıyor. Hem de birlik ve beraberlik içinde etkinlik gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu etkinlikte katkısı bulunan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle bugün operasyonun en kritik gününde olduğumuzu, bu eşiğin aşıldığı takdir de operasyonun Afrin ayağının başarıyla tamamlanmış olacağını söylediğini hatırlatan İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız; “ Bu etkinlikte şehitlerimize saygı ve mehmetçiklerimize destek gösterisi olarak müzik çaldırmayan Kumluca Belediyemize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Güreşlerin ağalığını ise Sebze ve Meyve Tüccarı Osman Öcal üstlendi.

Güreşlerde Kaymakamlık Kupasına Bodrumdan Gelidonya -1 ve Armutlu’dan Efsane Yağız Efe güreşti.

İl Emniyet Müdürlüğü Kupasına, Kumluca’dan Salih Bey, Aydın Kuyucak’tan Servet ve Hüseyin’in 0945 güreşti.

Ağalık Kupasına da Bodrum’dan Tunahan ile Kumluca’dan İmparator güreşti.

Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kupasına Bodrum’dan Burakhan, Demre’den Reco dayı güreşti.

Komisyoncular Derneği Kupasına ise Demre’den Kara şövalye ile Bodrum’dan Atakan Efe güreşti.

Ege ve Akdeniz Bölgesinden yaklaşık 100 devenin katıldığı güreşlerde kupa’ya güreşen develerin kupaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Güreşlerden elde edilen hasılat ise Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Ekip Aracı alma da kullanılacak.

 

 

12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri Kupa Müsabakaları

12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri 12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri 12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri 12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri 12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri 12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri 12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri 12. Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea