Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı

Kumluca ve Demre Deveciler Derneği tarafından Havut Giydirme ve yeni güreşe başlayan develeri sezona hazırlama etkinliği yapıldı

Kumluca Karatepe Stadında yapılan etkinliğe Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Gürcan Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Erol Koca, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İsa Akşit, Demre Devecileri Koruma Derneği Başkanı Necati Sarıca  ve güreş severler katıldı.

Etkinlikte bir deveye temsili havut giydirildi. Deveye havuttun giydirilmesi ile Deve Güreşi Sezonu resmen başlamış oldu. Ardından İlçe Müftüsü Hacı kahraman dua yaptı. Duadan sonra güreş meydanlarına yeni çıkacak genç develere alıştırma güreşi yaptırıldı.

Kumluca Devecileri Koruma Derneği Başkanı Ahmet Karakuş; “Her yıl yapmış olduğumuz Havut Giydirme ve Daylak Güreşini temsili olarak gerçekleştirdik. Kazasız belasız bir deve güreşi sezonu geçirmeyi diliyorum. Güzel güreşi bol güreşlerin olmasını diliyorum” dedi. 

Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı Havut Giydirme ve Daylak Güreşi Yapıldı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea