Sonbaharın Eşsiz Güzelliğinde 1150 Yıllık Çınar Ağacına Yürüdüler

Kumluca Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak yapılan Keşif Yürüyüşü Kasım Ayında Doğa Yürüyüşü olarak Altınyaka (Gödene) Mahallesinde gerçekleştirildi.

Sonbahar’ın eşsiz güzelliği içinde gerçekleşen doğa yürüyüşüne ilgi beklenenden daha fazla oldu. Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Gürcan Yıldırım, İlçe emniyet Müdürü Cemil Doğan ve diğer daire amirlerinin de katıldığı yürüyüş 4 kilometre mesafe de yapıldı. Mahallenin Girişindeki Güzle Mevkiinden başlayan Doğa Yürüyüşü Mahalle Meydanında son buldu. Altınyaka (Gödene) Halkı yürüyüşe katılan vatandaşlara hazırladıkları değişik yiyecekleri ikram etti. Altınyaka halkı günün erken saatlerinde yürüyüşe katılan misafirleri için kahvaltı hazırladı. Verilen kahvaltı ikramından sonra Kumluca Müftüsü sofra duası yaptı. Ardından yaklaşık 750 metre rakımlı Altınyaka Mahalle Meydanında bulunan 1150 Yıllık Çınar Ağacının altında çekilen hatıra fotoğrafı ile yürüyüş son buldu. Çınar ve çam ormanları ile bezenmiş alanlarda sarı ve değişik renklerin tonlarına bürünmüş ağaçların altından geçen vatandaşlar; “Çok güzel bir yürüyüş oldu. Vatandaşların ikramları da çok güzeldi. Memnun kaldık. Bu tür yürüyüşlerin tekrar yapılmasını istiyoruz” dediler. Kumluca Belediye Başkanı da “Her yıl Ekim Ayında başlattığımız Cumhuriyet Yürüyüşü Kasım Ayında Altınyaka Mahallemizin keşfi ile devam etti. Altınyaka Mahalle Muhtarlığı ve Kumluca Belediyemizin ortak organizesiyle yaklaşık Bin kişiye kahvaltı ikram ettik. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bu etkinlik ile halkımız arasındaki kaynaşma, birlik ve beraberliği sağlıyoruz. Hem de 7 den 70 e halkımızın spor yapmasını sağlıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.  

Sonbaharın Eşsiz Güzelliğinde 1150 Yıllık Çınar Ağacına Yürüdüler Sonbaharın Eşsiz Güzelliğinde 1150 Yıllık Çınar Ağacına Yürüdüler Sonbaharın Eşsiz Güzelliğinde 1150 Yıllık Çınar Ağacına Yürüdüler Sonbaharın Eşsiz Güzelliğinde 1150 Yıllık Çınar Ağacına Yürüdüler
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea