Atatürk Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı

Kumluca’da Atatürk 79. Ölüm Yıldönümünde düzenlenen değişik etkinliklerle anıldı.

Kumluca da ilk program Sabah saat 08 50 de Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Önce Atatürk Büstüne Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun ve Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından çelenkler konuldu. Ardından Atatürk’ün ölüm saati olan saat 09 05’te saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Daha sonra Sultan Alpaslan İlkokulu Konferans Salonuna geçildi. Buradaki törenlerde saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Programın açılış Konuşmasını programa ev sahipliği yapan Kumluca Anadolu Lisesi Müdürü İsmet Eraslan yaptı.

Müdür Eraslan; “Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. Yüzyılda ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek Mustafa Kemal gibi düşünmenin ilk adımıdır. Bu adımı atarken yeni neslin geçmişini iyi bilmesi ve özümsemesi gerekmektedir. Bunun içindir ki her fert üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olmalıdır” dedi.   

Atatürk’ü anlatan sinevizyon gösteri, şiirlerin okunması, Atatürk’ün hayatından kesitleri içeren tiyatro gösterisi sergilendi. 10 Kasım ile ilgili şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Kumluca Anadolu lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan koro tarafından müzik dinletisi yapıldı.

Törenlere Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Altınay, Ak parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP İlçe Başkanı Bilal Kemal Öner, MHP İlçe Başkanı Yücel Kaplan ve daire amirleri katıldı.    

Atatürk Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı Atatürk Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı Atatürk Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı Atatürk Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea