Kendisine Verilen Portreyi Başkan Çetinkaya’ya Hediye Etti

Araştırmacı Yazar Abdullah Eken, Kazım Karabekir Paşa hakkında yazdığı kitaplardan dolayı Kazım Karabekir Belediyesi tarafından kendisine verilen porteyi Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ya verdi

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret eden Araştırmacı Yazar Abdullah Eken, Karaman İli Kazım Karabekir İlçe Belediyesi tarafından kendisine verilen Kazım Karabekir Paşa’nın portresini Başkan Çetinkaya’ya hediye etti. “Kazım Karabekir Paşa’nın Hayatı, Bilinmeyen Yönleriyle Kazım Karabekir Paşa, Atatürk’te bir İnsandı” adlı üç ayrı kitap yazdığı için Karaman İli Kazım Karabekir İlçesi İlçe Belediyesi tarafından kendisine andaç olarak Kazım Karabekir Portresi verildi. Araştırmacı Yazar Abdullah Eken, Kumluca Belediyesi tarafından ‘Kazım Karabekir Parkı’ yaptırdığı için Kazım Karabekir Portresini Başkan Çetinkaya’ya hediye etti. Hediyeyi kabul eden Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya portreyi Belediye Ziyaretçi Salonunun en görülür noktasına astırdı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Araştırmacı Yazar Abdullah Eken abimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Abdullah Eken, Kazım Karabekir aşığı bir insandır. Bu yüzden Kazım Karabekir ile ilgili araştırmalar yapmış ve kitaplar yazmış. Abdullah Eken, Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir ile de görüşüyorlar. Biz Kumluca halkı olarak Karabekir Paşa’yı birinci ağızdan dinlemek istiyoruz. 20 Ekim 2017 Cuma günü Karabekir Paşa’nın Kızı Timsal Karabekir’i Kumluca’da “Kazım Karabekir Paşa ve Kurtuluş Savaşı” konulu bir söyleşi yapması için davet ettik. Araştırmacı Yazar Abdullah Eken’de bu daveti Timsal Karabekir Hanım’a iletti. Cevap olumlu geldi. Bu irtibatı sağlayan Abdullah Eken abimize teşekkür ediyoruz.

 Araştırmacı Yazar Abdullah Eken ise; “Ben Kazım Karabekir Paşa ile ilgili iki ayrı kitap yazdım. Bir de Atatürk ile ilgili yazdım. Karabekir Paşa ile ilgili yazdığım eserlerden dolayı Karaman’a bağlı Kazım Karabekir İlçe Belediyesi tarafından andaç olarak bana Kazım Karabekir Portresi verildi. Bu portre benim evimde duruyordu. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın “Kazım Karabekir” adında bir park yaptırdığını duydum. Başkan Çetinkaya’nın Kazım Karabekir Paşamızı sevdiğine inandım. Bu portreyi en iyi Başkan Çetinkaya’nın değerlendireceğini düşündüm. Öylede oldu. Portre herkesin çok rahat görebileceği yere asıldı. 20 Ekim’de Timsal Karabekir’i söyleşi için Kumluca’ya getirmeyi de kararlaştırdık. Bu daha güzel oldu” dedi.

Kendisine verilen Portreyi Başkan Çetinkaya’ya hediye etti
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea