Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun

Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Ak Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, Kumluca Belediye Meclis Üyesi Halil Karataş yeni eğitim öğretime açılan Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesini ziyaret etti

Heyet Fakülteye gelişinde Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel’i makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Selma Öncel ziyarete gelen heyete fakülte hakkında bilgiler verdi. Dekan Öncel; “Bu yıl ilk defa eğitim ve öğretim veren Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesinde 64 öğrenci bulunuyor. 5 ayrı öğretim elemanımız var. Bu öğrencilerimizin hepsi hemşirelik bölümünde okuyor. Ayrıca Meslek Yüksek Okulunda aktif olarak 330 öğrenci eğitim görüyor. Meslek Yüksek Okulunda da Seracılık, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi ve Bahçe Tarımı gibi 4 ayrı bölümüz var” dedi.

 

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu; “Kumluca İlçemizde bu yıl ilk defa eğitime başlayan Sağlık Bilimleri Fakültemizi ziyaret etmek istedik. Fakülte binamızı eğitim öğretime uygun bir bina olarak gördük. Elbette bu yıl ilk yıl olduğu için eksiklikler olacak. Sorunlar çözülür. Kurban Bayramı’nda Dış İşleri Bakanımız müjdeyi verdi. Antalya’nın batısına Üniversite açılacak” dedi. Atay Uslu öğrencilere yönelik yaptığı konuşma da ise; “Gençler siz bizlere taleplerinizi bildirdiniz. Bizim de sizden taleplerimiz var. Ben 15 yıl önce sizin gibi öğrenciydim. Kaymakamlık yaptım. Vali Yardımcılığı yaptım. Şimdi de milletvekiliyim. Bu bir bayrak yarışıdır. Bir gün bu bayrağı sizler devir alacaksınız. Kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz ki bu ülkeyi bugünkünden daha ileri noktalara taşımalısınız” dedi.

 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise; “Gençler ulaşım ve konakladığınız yurt binasının bahçe aydınlatmasının olmadığından şikâyet ediyorsunuz. Bunlar küçük sıkıntılar. Biz bu sıkıntıları gideririz. Sorunlar olacak. Çünkü bu fakülte yeni açıldı. Devletimiz büyük bir devlettir. Bakın bizimle gelen konuklar anlatıyor. Okuduğumuz fakülteyi biz kurduk. Fakültenin bahçesinin taşlarını ayıklayıp ağaç diktik diyorlar. Bugün böyle bir iş yapan var mı? Yok. Elbette eğitim aldığınız binanın bahçesine ağaç dikeceksiniz. O ağaçlar sizin eseriniz olacak. Ancak artık binaları ve tüm sosyal imkanları devletimiz sağlıyor.  Önemli olan sizlerin çok iyi çalışıp gelecekte bu devlete daha yararlı bireyler olmanızdır. Gençler başınızı kaldırın bakın. Disiplinli bir devlet olmadığında nelerin olduğunu görüyorsunuz. Suriye ve Irak buna en yakın örnektir. Ay Yıldızlı bayrağın altında yaşamak ayrıcalıktır. Bunun kıymetini bilin. Devletimize sahip çıkın” dedi.  

Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun Sorunlar Çözülür, Siz Ülkemize Faydalı Gençler Olun
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea