Kumluca Belediyesinden Engellilere Özel Deniz Aracı

İlçemize bağlı Turistik Adrasan Tatil merkezine gelen engelli Yusuf Pektaş’ın denize daha kolay girebilmesini sağlamak için Kumluca Belediyesi tarafından özel araç satın alındı

Kumluca Belediyesi yaklaşık 10 yıldan beri Adrasan’a tatil için gelen Yusuf Pektaş’a denize daha kolay girebilmesi için özel engelli aracı satın aldı. Vatandaşların ve engellilerin kaldığı tesislerden denize yürümesi kolaylaştırmak içinde ahşaptan platform ( tahta Yol) yaptırdı.

Ankara’da yaşayan ve her yaz mevsiminde tatil için Adrasan’ agelen 16 yaşındaki vücudunun sağ tarafı felçli olan Yusuf Pektaş’a Kumluca Belediyesi tarafından engelli aracı yaptırıldı.

Yusuf Pektaş; “Ankara’dan geldim. 10 yıldır geliyorum. Kumluca Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Denizi çok seviyorum. Nerdeyse denizden çıkmıyorum” dedi.

Baba Ahmet Pektaş da; “ Tatil için Ankara’dan geldik. Buraları çok beğeniyoruz. Çok seviyoruz. Kumluca Belediyesi Kalırım taşlarını döşetti. Ngelli araçlarını yürümesi için tahta yol yaptı. Belediye Başkanımızı kaldığımız otele davet ettik. Tanıştık. Denize gitmekte zorluk çektiğimizi söyledik. Bize tahta yol yaptı. Bu gün tekerlekli araç geldi deneyeceğiz” dedi.

Anne Ayşe Pektaş ise; “ Birkaç sene buralara geldiğimizde tahta yollar yoktu. Denize girmekte zorlanıyorduk. Çocuğumuzla denize girip çıkmak zor oluyordu. Başkanımız buralara gelmişti. Bizde gördük. Kendisinden hizmet istedik. Sağ olsun bizleri kırmadı. Şimdi Yusuf’un denize kolay girebilmesi için yeni bir engelli araç gönderdi. Bundan sonra denize daha kolay girebileceğiz. Daha kolay olacak. Bu konuda destekte bulunan herkese çok teşekkür ederiz. Yusuf Ankara’dan buraya gelmeyi iple çekti. Denizden çok fayda görüyor. Denizi çok seviyor. Fizik tedavisinde de çok yardımcı oluyor.  16 seneden beri bu işin içindeyiz. Nerde ne var. Oğlum için ne faydalı arıyoruz.  İmkânım olsa buraya yılda 2 – 3 defa geleceğim. Çünkü Yusuf denizi çok seviyor. Çok da fayda görüyor. Şimdi mesela Ankara’ya gidince Fizyoterapistler onu fark edecekler. Geçen yıl buradan Ankara’ya döndüğümüzde Fizyoterapist, ‘Benim bir yılda başaramadığımı Yusuf Denize girmekle bir ayda başardı’ dedi. Bizde böyle güzel iyi şeyler duyunca mutlu oluyoruz” dedi. Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay; “ Kumluca Belediyemize gelen talep üzerine 16 yaşındaki engelli çocuğumuz Yusuf Pektaş’a özel engellilerin denize girmesi için tasarlanan araçtan satın aldık. Belediyemiz Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne tarafından temin edilen bu araç sayesinde Yusuf bundan sonra denize daha kolay girebilecek” dedi. 

Kumluca Belediyesinden Engellilere Özel Deniz Aracı Kumluca Belediyesinden Engellilere Özel Deniz Aracı Kumluca Belediyesinden Engellilere Özel Deniz Aracı Kumluca Belediyesinden Engellilere Özel Deniz Aracı Kumluca Belediyesinden Engellilere Özel Deniz Aracı Kumluca Belediyesinden Engellilere Özel Deniz Aracı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea