Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Bayramlaşma Programı kapsamında ilçemizde vatandaşlarla bayramlaşıyor.

Bakan Çavuşoğlu’nun ilk durağı ilçemiz oldu.  Bakan Çavuşoğlu’nun Kumluca’da bayramlaşma programına AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu, Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Kumluca Belediye Başkan Vekili İsmail Değirmenci, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Ak Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP Kumluca İlçe Başkanı Kemal Bilal Öner, MHP Kumluca İlçe Başkanı Yücel Kaplan, Daire Mirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramların Birlik Beraberliğin pekişmesi ve Kaynaşmaya vesile olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu; “Kumluca’yı seven herkesi burada görüyorum. MHP İl Başkanına aramıza katıldığı ve yaptığı konuşmadan dolayı teşekkür ediyorum. Antalya’ya yapılan hizmetler konusunda yapıcı tavsiyeleri, görüşleri ve önerileri oluyor. Siyaset esasen hizmet için bir araçtır. Hepimiz farklı siyasi parti görüşlerinden olabiliriz. Birbirimizin görüşlerine ve inançlarına saygı duymalıyız.  Ama mesela Antalya veya Türkiye olunca hep birlikte olacağız. Öyle gidip yabancılara Türkiye şikâyet etmek bilmem ne olmaz. Kendi içimizde tartışalım. Ama Türkiye meselesi olunca tek yürek olmasını bilelim. Esasen bizim arzumuz Kumluca ve Finike İlçelerine büyük bir bölge hastane yapmaktır. Bu konularda mikro milliyetçilik yapmayalım. Çünkü ayrı ayrı hastanelerde ayrı teçhizatlar, ayrı doktorlar. En büyük eksikliğimiz doktor eksiklikleridir. 300 – 500 yataklı bir bölge hastanesi olsa kanser bölümü dahil her bölüm olur ve her bölümün doktoru olur. Tekirova Kumluca Duble yolu yapılıyor. Bu yolu Sahiden Kuzey’e kaydırma projemiz var. Finike’den Kalkan’a kadar viyadükleri ve tünelleri olan yol yapacağız. Projeleri hazırlanıyor. Birde Batı Bölgemize hava alanı yapacağız. Cumhurbaşkanımız Antalya’ya son gelişinde bu müjdeyi verdi. Elektrikle ilgili sorunlar çözülsün diye Kumluca ya bu 2 Milyon TL ödenek ayırdık.

Eğitimle ilgili olarak ta artık basit okullar yapmıyoruz. Kumluca’mıza altında benimde imzam olan bir fakülte açtık.  İlerde Batı Antalya’ya da bir üniversite kuracağız. Antalya’da 5 tane üniversitemiz var. Bunun sayısını 10’a çıkaracağız.

Türkiye her türlü zorluklara rağmen emin adımlara yoluna devam ediyor. Etrafımıza baktığımızda iç savaşlar, sivil savaşlar, ekonomik buhranlar ne varsa var. Dünyadaki problemlerin yarısı bizim bölgemizde ve en ciddileri bizim bölgemizde. Dünya 7 – 8 yıl önce yaşadığı ekonomik krizi üzerinden atamamıştır. Bunlara rağmen Türkiye istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Son 15 yıl Türkiye için kolay olmamıştır. Terörün her türlüsü ile mücadele ediyoruz. 

Ama Büyük Türk Milleti olarak terörün her türlüsü ile mücadelede başarılı oluyoruz. Tröstleri o dağlarda yaşadıkları inlerine gömüyoruz.  Gömmeye de devam edeceğiz. Çünkü Bu vatan topraklarına göz dikenin gözü oyulur.  Bu millet buna müsaade etmez.

Geçen yıl yaşadığımız hain darbe girişimine rağmen bu sen Türkiye ilk çeyrekte % 5 büyüdü, ikinci çeyrek te de % 7 büyüyor.

Dünya da batıda, en gelişmiş ülkelerde bu rakam %2 oranındadır. Bu ülkeler bu rakamı hayal olarak görüyorlar. Bizim ülkemiz %7 büyüyor.

Bizim bu büyümeye ihtiyacımız var. Kişi başına düşen milli gelir 3,5 dolardan 11 dolara yükseldi. Bu yetmez. 30 – 40 Bin dolara çıkması lazım. İstikrarlı olmamız lazım. 16 Nisan referandumundan önce Başkanlık Sistemi gelince istikrar olacak demiştik. Bakın bunu ekonomide görmeye başladık. Çünkü Ekonomide en önemli şey istikrardır. Koalisyonmuş, bi daha mı seçim olacakmış. Halk önünü görmelidir. O mu gelecek, bu mu gelecek, 7 Haziran’dan sonraki süreci bu halk bir daha yaşamak istemiyor. Her alanda güçlü olmamız lazım. Ne kadar güçlüyseniz o kadar söz sahibi olursunuz. Ne kadar güçlüyseniz mazlumların hakkını o kadar savunabilirsiniz. Hamaset ile olmaz bu işler. Arakanda da ki, Rohingeyalar’lı Müslüman kardeşlerimize bizden daha fazla hassasiyet gösteren var mı dünya da. Bir sürü Müslüman ülke var Dünya da nerde onlar. Niye sesleri çıkmıyor. Herkes birbiriyle uğraşıyor. Herkes birbirini boğmaya çalışıyor. Orada Müslümanlar zulüm altımda. Niye birlik beraberlik içinde hareket etmiyoruz. Niye orada Müslüman kardeşlerimize yardım etmiyoruz. Türkiye bugüne kadar orada Müslüman Kardeşlerimize 70 Milyon Dolarlık yardım ulaştırdı. Ama sadece yardım etmek yetmez. Bu sorunu kökten çözmemiz lazım. İki hafta sonra Newyork’ta Genel Kurul Başladıktan sonra Müslüman Ülkelerin Liderleri ve BM Genel Sekreteri ve Cofi Annan ile birlikte konuşup bu sorunu kökten çözmemiz lazım.

Bundan iki hafta önce Iraktaydım. Irak’ta herkes ile görüştüm. Erbil’e gittim. Mesajlarımızı verdik. Bu referandumun ne kadar yanlış olduğunu söyledim. Bu arada Türkmen Kardeşlerimizle de görüştüm. Türkmen kardeşlerimiz diyor ki, bize daha fazla okul yapın. Hastane yapın diyor. Bizden istiyor. Tabi ki bizden isteyecek. Başka nerden isteyecek. Daha fazla çocuğumuz Türkiye de okusun.  Türkiye’deki okullarda okumamız için burs veriyorsunuz. Daha fazla vermeniz gerekiyor dediler. Güçlü olmasak, ekonomimiz istikrarlı olmasa biz bunların altından kalkabilir miyiz” dedi.

Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı Bakan Çavuşoğlu İlçemizde Bayramlaşma Törenine Katıldı
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea