Yaralı Atmaca Tedavi Edildi

Feyzullah Çoraman (54) adındaki vatandaş doğa da bulduğu yaralı Atmaca’yı Kumluca Belediyesi Halkla İlişkiler merkezine getirdi.

Feyzullah Çoraman adındaki vatandaş doğa da avcılar tarafından av tüfeği ile yaralanmış bir atmaca budu. Çoraman doğada bulduğu kanadından yara almış bir atmacayı Kumluca Belediyesi halkla İlişkiler merkezine getirdi.

Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekim Sinan Ulusoy yaralı atmacayı alıp Belediyenin Rehabilitasyon ve Hayvan Bakım Barınağına götürdü. Yaralı atmacayı tedavi altına alan Veteriner Hekim Sinan Ulusoy, yaralı atmacanın av tüfeğinden çıkan saçma yarasıyla kanadının kırıldığını tespit etti. Sina Ulusoy; “ Vatandaşımız doğada bulduğu yaralı atmacayı belediyemiz Halkla İlişkiler Merkezine getirdi. Yaralı atmacayı alıp Rehabilitasyon ve Hayvan Bakım Merkezimize getirdik. Atmacamızın saçma yarasıyla kanadının kırıldığını tespit ettik. Atmacanın kanadındaki yarayı temizledik. Tedavi ettik, sardık. Şimdide Kumluca Belediyemize ait hayvanat bahçesindeki özel kafese götüreceğiz. Yaralı atmacamız iyileşince doğal ortamına bırakacağız” dedi.   

Yaralı Atmaca Tedavi Edildi Yaralı Atmaca Tedavi Edildi
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea