Göllü Yaylaşı Keşkek Şenlikleri Düzenlendi

Kumluca İlçesine bağlı Karacaağaç Mahallesi Yaylasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Göllü Yaylası Keşkek Şenlikleri gerçekleştirildi

Kumluca’nın Karacaağaç Mahallesi Göllü yaylasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Keşkek Şenlikleri gerçekleştirildi. Şenliklere Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi kara, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Katılımcılara, şenlik tertip komitesinde yer alan kadınlar tarafından yapılan yöresel aperatif yiyecek olan pişi ve yine yöresel yemeklerden keşkek ikram edildi Yoğun programlarından dolayı şenliklere kısa bir süreliğine katılan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal; “ Göllü Yaylasını yaşatmak için ilimizin değişik yerlerinden gelen vatandaşlarımızı görüyorum. Bu davranışınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Çünkü bir arada olmayı, bir araya gelmeyi arzuladığınızı gösteriyor. Ülkenin gidişatına baktığınızda birlik olmaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Böyle hep birlik içinde olalım” dedi.   Şenliklere katılan ve kadınlarla birlikte pişi yemek, katılımcılara keşkek dağıtan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Üç hafta önce Dereköy Mahallemizde başlayan yayla şenliklerimiz devam ediyor. Bir gün önce Kuzca Mahallesi Söğütcuması Yaylamızda bir şenliğimiz vardı. Bugün Karacaağaç Mahallemizin Yaylası olan Göllü’deyiz. Özellikle Hızırkahya, Toptaş, Karacağaç ve Beşikci Mahallelerimizin ortak etkinliği şeklinde olan bu şenliğimiz günlük hayatımıza ayrı bir renk ve ahenk katıyor.  Bu etkinlikler sosyal hareketlenmeye, sosyal barışa, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine ve sosyal ve ekonomik olarak memleketimizin zinde kalmasını sağlıyor.  Bu etkinliklerimizin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Şenlik Tertip Komitesi Başkanı Karacaağaç Mahalle Muhtarı Ramazan Koçubaba ise bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri Göllü Yaylası Keşkek Şenlikleri geçen yıllara göre daha hareketli geçtiğini belirterek; “Yaz mevsimin de halkımızı Göllü yaylasında buluşturmak istedik. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek. Hep birlikte eğlenmek ve bir arada olabilmeyi amaçladık. Beşikci, Hızırkahya, Toptaş ve Karacaağaç Mahalleleri başta olmak üzere destek veren tüm kurum kuruluş ve şahıslara teşekkür ediyorum” dedi. Şenliğe katılanlar günün akşamında yöresel sanatçılar eşliğinde eğlendiler.  

Göllü Yaylaşı Keşkek Şenlikleri Düzenlendi Göllü Yaylaşı Keşkek Şenlikleri Düzenlendi - 2
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea