Adrasan Plajında Sinema Keyfi

Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçen yıl "Herkese sinema" sloganıyla yapımına başlanan gezici sinema, bu yıl ilk defa Adrasan plajında gösterime başladı

Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçen yıl  "Herkese sinema" sloganıyla yapımına başlanan gezici sinema, bu yıl ilk gösterimine Adrasan Plajında başladı.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, Kumluca halkını daha fazla sanatsal ve kültürel etkinlikle buluşturabilmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını anlattı. Bu çalışmalardan birinin de gezici sinema olduğunu ifade eden Çetinkaya, ilçenin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşların bile sinema keyfi yaşamalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Başkan Çetinkaya Çetinkaya, şöyle konuştu: "Bizim kuşağımız yazlık sinema keyfini yaşadı ancak bir dönem sinema, tiyatro gibi sosyal etkinlikler azalmıştı. Yeniden canlanan ve günümüzde en son teknolojilerle gösterimlerini sürdüren sinemalarımız var. Buna rağmen hala sinema ile tanışamayan veya imkansızlıklar yüzünden sinema izleyemeyen insanlarımız için böyle bir çalışma başlattık. İnşallah şehir merkezi dışında kırsal mahallelerimizde de insanlarımızın bu çalışmayla sinemayla buluşturmuş olacağız” dedi.

Gün içinde denizde serinleyen ve akşam saatlerinde deniz sahilinde ailesiyle birlikte piknik yapan vatandaşlar plajda sinema izlemenin keyfini yaşadı.

Gezici sinema, Adrasandan sonra sırasıyla, Yazır, Yeşilköy, Belen Mahalleleri, Göllü Yaylası, Kuzca Mahallesi Söğütcuması Yaylası, Gölcük, Büyükalan, Dereköy Mahalleleri, Güzören Mahallesi Karagöl Yaylası, Altınyaka, Karacaören – İncirağacı, Hacıveliler, Hızırkahya ve Salur Mahallelerinde gösterime girecek.

Adrasan Plajında Sinema Keyfi - 1 Adrasan Plajında Sinema Keyfi - 2 Adrasan Plajında Sinema Keyfi - 3 Adrasan Plajında Sinema Keyfi - 4 Adrasan Plajında Sinema Keyfi - 5 Adrasan Plajında Sinema Keyfi - 6 Adrasan Plajında Sinema Keyfi - 7
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea