Karatepe Er Meydanı Stadında İhale Aşamasına Gelindi

Kumluca Belediyesi tarafından Karatepe Stadı'nın yerine yapılması planlanan, içinde çok amaçlı sportif etkinlik alanları bulunan "Kumluca Karatepe Er Meydanı Stadyumu" için gerçekleştirilen proje bilgilendirme toplantısında ihale aşamasına gelindiği bildirildi

Kumluca Belediyesi tarafından Karatepe Stadı'nın yerine yapılması planlanan, içinde çok amaçlı sportif etkinlik alanları bulunan "Kumluca Karatepe Er meydanı Stadyumu" için proje bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kumluca Karatepe Er Meydanı Stadyumu için hazırlanan projenin müellifleri (üstleniciler) Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ya bilgi verdi.  Projenin yaklaşık 22 bin 650 metrekare alana ve 10 bin kişi kapasiteli olarak tasarlandığını belirtildi. Çok amaçlı Kumluca Karatepe Er Meydanı Stadyumunda restoranlar, mağazalar, büfeler, spor salonları, kapalı otopark gibi alanlar bulunacağını belirtildi. Proje sunumundan sonra açıklama yapan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Özellikle bölgemizin kültürel mirası olan güreşlerimiz ve festival etkinlikleri çok rahat bir şekilde yapılabilecek. Tesisin dış görüntüsü Kalekule ve yeni yapılan cami inşaatı ile bir bütünlük sağlayacak" dedi.

Mevcut stadın yapılan etkinliklerde yetersiz kaldığını, yeni tesisin çok amaçlı planlanması gerektiğini ifade eden Başkan Çetinkaya, "Burada en önemli unsur, mevcut yapılarla görüntü kirliliği oluşturmadan stadın tamamlayıcı ve çok amaçlı olmasını sağlamak" dedi.

Karatepe Er Meydanı Stadında İhale Aşamasına Gelindi-1 Karatepe Er Meydanı Stadında İhale Aşamasına Gelindi-2 Karatepe Er Meydanı Stadında İhale Aşamasına Gelindi-3 Karatepe Er Meydanı Stadında İhale Aşamasına Gelindi-4
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea