Güreşçiler Kırkpınar’a Uğurlandı

Bu yıl 656’ncı tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılmak üzere Kumluca’dan yola çıkan pehlivanlar, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından uğurlandı.

Kumluca Belediyesi Güreş Akademisinden çeşitli boylarda 50 sporcu Kumluca Belediyesinde yapılan törenle tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine uğurlandı. Uğurlama sırasında güreşlerde iddaalı sporculardan derece sözü alan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya pehlivanlara eşofman ve tişört hediye etti.

Kırkpınar güreşlerinde son yıllarda Antalya’lı pehlivanların marka olduğunu ve Kumluca Belediyesi Güreş Akademisi sporcularının da çeşitli boylarda derece yaparak kürsü gördüğünü ifade eden Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, bu yılda başarılı sonuçlar beklediklerini söyledi. Çetinkaya, “Yöre halkımız ata sporu yağlı güreşe büyük önem veriyor. Sporcu kardeşlerimizin de halkımızın ilgi ve alakası sayesinde moral ve motivasyonu çok iyi durumda. Sporcularımızdan geçmiş yıllarda olduğu gibi yine başarılı sonuçlar bekliyoruz. Derece yaparak kürsüye çıkan pehlivanlarımızı Kumluca’ya döndüklerinde ayrıca ödüllendireceğiz” diye konuştu.

HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea