Mezbahayı Kumluca Belediyesi İşletecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kumluca İlçesi Hızırkahya Mahallesi sınırları içinde yapılan ve Kumluca ve Finike İlçelerine hizmet verecek mezbahanın işletmesi Büyükşehir Belediyesinden Kumluca Belediyesine devir edildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kumluca İlçesi Hızırkahya Mahallesinde yaptırılan ve mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan mezbahanın çalıştırma hakkı Kumluca Belediyesine devir edildi.

9 Haziran 2017 tarihinde toplanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında alınan kararla mezbahanın çalıştırma hakkı Kumluca Belediyesine devir edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, “Kumluca ve Finike İlçelerimize hizmet veren mezbahanın işletilmesi Kumluca Belediyemize devir edilmiştir. 5393 Nolu Belediyeler Kanunun 75. Maddesi gereğince kullanım tahsisleri Büyükşehir Belediyemizin Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından görüşülerek mezbahanın işletmesi belediyemize devir edilmiştir” dedi.

İşletmesi Kumluca Belediyesine devir edilen tesisleri inceleyen Kumluca Belediyesi Veteriner Hekimi Sinan Ulusoy’da; “Artık günümüzün büyük bir bölümünü de bu tesiste geçireceğiz” dedi. 

Mezbahayı Kumluca Belediyesi İşletecek Mezbahayı Kumluca Belediyesi İşletecek 2
HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea