Kumluca güreşleri dualarla başladı

Kumluca’da bu yıl 18’incisi düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivalinin son final etkinliği ve Türkiye’de sezonun ilk yağlı güreşleri olarak değerlendirilen yağlı güreşler dualarla başladı.

Kumluca şehir stadında başlayan ve iki gün sürecek güreşlerin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından güreşlerin kazasız geçmesi temennisiyle dua yapıldı.

Duanın arından mani ve salavatlarla güreşler başladı. Er meydanında ilk güreşler minik-1 boy pehlivanları arasında gerçekleşti. Daha sonra sırasıyla diğer boylarda güreşler yapıldı. Güreşlerin birinci gününde minik-1, minik-2, tozkoparan-1, tozkoparan-2, tozkoparan, ayak, deste-1, deste-2, deste-3, küçük orta küçük ve küçük orta büyük boylarda yaklaşık 960 sporcu güreş yapacak.

Başaltı ve Başpehlivanların yarın sahaya çıkacağı güreşler, Türkiye’de sezonun ilk güreşleri olması dolayısıyla hem pehlivanlar hem de güreş severler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Kumluca’da ikinci gün güreşleri Kumluca Belediyesi’ne ait Karatepe stadyumunda devam edilecek.

Yarınki güreşlere Türkiye’nin değişik illerinden 70 civarında başpehlivanın katılacağı bildirildi. Güreşlerin ilk gününe AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Mustafa Köre, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti il Başkanı Rıza Sümer, AK Parti ilçe Başkanı Arif Yavuzer  ve yaklaşık 3 bin kadar güreş sever katıldı.

 

HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea