18.Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri

Kumluca’da düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri gençlik gecesinden ilk halk konserine çıkan sanatçı Aleyna Tilki, Karatepe stadyumunu dolduran hayranlarını coşturdu

Kumluca’da düzenlenen 18. Tarım ve Seracılık Festivali etkinliklerinde sanatçı Aleyna Tilki konser verdi.

Karatepe stadyumunda gerçekleştirilen konser öncesi, festival etkinlikleri kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvası ve Yörük Göçü etkinliklerine katılan mahalle muhtarlarına ve festival tertip komitesi üyeleri Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve diğer protokol üyeleri tarafından plaket ve katılım belgesi verildi.

Gecede konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, festivalin çok güzel bir şekilde devam ettiğini belirterek, bu kadar güzelliklerin yaşanmasına katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

18 yıl önce bugünleri hayal ederek, kısıtlı imkanlarla başlattıkları festivalin bugün Türkiye’nin en büyük halk festivaline halkın festivale olan desteğinin büyük rolü olduğunu ifade eden Çetinkaya, “Biz festivali başlatırken, bugünleri hayal ederek başlatmıştık. Bugün geldiğimiz noktada festival çatısı altında halkımızı bir araya getirmek, birlik, beraberlik ve kaynaşmalarını sağlamaktı. İki gün önce yaptığımız Yörük göçü etkinliğine çoluk çocuk katılım sağlayan herkes birlik ve beraberliğimizin en güzel göstergesi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından festival kapsamında bu yıl ikincisi verilen “İsmet Başer Festival Özel” ödülü sonucu Kaymakam Polat Kara tarafından açıklandı. Festival jürisi tarafından Yörük göçü etkinliğinde yapılan değerlendirmede bu yıl festivalin en güzel Yörük göçü canlandırmasını Gölçük Mahallesi’nin yaptığı belirlendi. Geçen yılın birincisi Kum Mahallesi Muhtarı Sadık Boğa tarafından, Kumluca Yörük Göçü Sancağı, Gölcük Mahallesi Muhtarı Yusuf Karakaş’a teslim edildi.

18. Tarım ve Seracılık Festivali’nin bu yılki gençlik gecesi konserinde ilk defa bir halk konserine çıkan sanatçı Aleyna Tilki sahneye çıktı. Karatepe stadyumunu dolduran genç hayranlarını seslendirdiği eserleriyle coşturan Aleyna Tilki, ilk defa bir halk konserine çıkmanın heyecanını yaşadığını söyledi.

Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Aleyna Tilki’ye Kumluca Belediye Meclis üyesi Şefik Durdaş ve gecenin sponsoru iş adamı Nadi Karasaçlı tarafından plaket verildi. 

HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA HÜSAMETTİN ÇETİNKAYA
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea