18. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın elinden domateslerin tadına bakan sanatçı Kıraç, domateslerin tadının çok güzel olduğunu ve yanında domates götürmek istediğini söyledi

Kumluca’da 18’incisi düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında sanatçı Kıraç konser verdi.

Kumluca’da bu yıl 18. gerçekleştirilen Tarım ve Seracılık Festivali etkinliklerinde, Karatepe stadyumunda sanatçı Kıraç konser verdi. Konser öncesi sahne alan şovmen Ersin, yaklaşık bir saat boyunca stadı dolduran vatandaşları eğlendirdi.

Sanatçı Kıraç’tan önce stadı dolduran vatandaşlara konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, bu yıl 18’incisini düzenledikleri Tarım ve Seracılık Festivali etkinliklerinin güzelliklerle devam ettiğini söyledi.

Festival etkinlikleri içerisinde Yörük Göçünün bu yıl zirve yaptığını ifade eden Çetinkaya, “20 Nisan’dan bu yana her gün farklı bir etkinlikle festivalimiz devam ediyor. Dün yaptığımız Yörük Göçümüz sizlerin de katılımıyla çok güzel bir şekilde ve örnek olacak gösterilerle gerçekleşti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dilerim bu güzellikler, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması uzun yıllar devam eder.” dedi.

Konuşmanın ardından Kumluca Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Sevindi ve Finike Cumhuriyet Başsavcısı Koray Keskin tarafından festival tertip komitesi üyelerine ve Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından ise Kıraç konserinin sponsorları iş adamlarına plaket verildi.

Daha sonra stadyumu dolduran hayranlarının tezahüratlarıyla sahneye çıkan sanatçı Kıraç, yaklaşık iki saat süreyle seslendirdiği eserleriyle dinlemeye gelen hayranlarını coşturdu. Zaman Zaman şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendiren sanatçı Kıraç’a konser sonunda Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından Yörüklük Kültürünün simgesi poçu bağlandı ve domates ikram edildi.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın elinden domateslerin tadına bakan Sanatçı Kıraç, domateslerin tadının çok güzel olduğunu belirterek, Kumluca’da ayrılırken yanında domates götürmek istediğini söyledi. 

HABERLER GALERİLER VİDEOLAR
© 2016 Kumluca Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım - Nama CreaWeb Tasarım - Nama Crea